Bu şehir çok ucuz yahu Lviv Gezi Rehberi

Bu şehre aşık olacaksınız… Lviv gezi rehberi yazımın başlığını bu şekilde attım çünkü bu şehir şarkı söyleyince sizi kendinizden geçiren bir deniz kızı gibi.

Bir ressamın elinden çıkmış gibi duran sanat eseri bu şehrin sokaklarında ağır adımlarla yürürken çevredeki binaların muhteşemliğine ayrı, her biri birbirinden güzel kadınlarına ayrı aşık olacaksınız.

Güzelliği tarif edilemeyecek, nazlı bir şehir Lviv şehri…

Lviv Ukrayna’nın kültür sanat başkenti, Ukrayna’nın diyorum ama aslında Polonya’ya 35 kmlik bir mesafede, daha çok Polonya rüzgarı esen bir şehir Lviv. Bir çok meydanı ve sokağı Unesco kültür mirası olarak varlığını sürdürüyor.

 

Lviv Gezi Rehberi

Lviv Hakkında

Bu şehir çok ucuz yahu Lviv Gezi Rehberi

Bu kadar sanatsal görünmesine rağmen şehrin sembolünün aslan olması bana oldukça ilginç geldi. Lviv’de 100 lerce aslan heykeline denk gelebilirsiniz çünkü aslan bu şehrin sembolü. Şehir, adını  burayı kuran kralın oğlu olan ” Lviv ” den alıyor ve Lviv Ukrayna dilinde ise aslan demek.

Ukrayna gezi rehberinden komşumuz hakkında daha fazla bilgiye sahip olabilirsin.

Lviv şehri hakkında söyleyenebilecek en güzel şey, bu şehirde gürültülü kalabalıklar veya sürekli çalan araba kornaları bulamazsınız. Lviv şehri  – eski katedrallerin ve kiliselerin, tarihi eserlerin ve post modern binaların olduğu romantik bir şehir, tüm gün boyunca eski şehrin merkezinde dolaşarak bir çok büyüleyici manzara ile karşılaşabilirsiniz.

Lviv, gece kulüpleri, casinolar, alışveriş mekanları, şehrin merkezindeki barlar ve restarauntlar ile keyifle tatilinizi yapabileceğiniz Avrupa’nın gözde mekanlarından biri. Lviv hakkında söylenecek çok şey var bu büyülü şehri anlatmaya devam edelim.

 

Lviv Nerede

Lviv Ukrayna’nın kuzey batısında yer alır, Polonya sınırına yüzölçümü olarak 40-50 km süre olarak bir – iki saatlik mesafededir. Bu yüzden Ukrayna’dan çok Polonya kültürüne ait olduğunu söylemek pek de yanlış olmaz Lviv için.

Lviv haritası üzerinde de görebileceğiniz gibi Lviv, Ukraynanın batısında yer alıyor ve  batısında Polonya sınırına sadece 50 kmlik bir mesafede, kuzeyinde Belarus, Güney batısında Slovakya ve Macaristan, güneyinde ise Moldova ile çevrili bir şehir

Lviv nerede

Lviv’e girerken pasaport kontrolü

Ukrayna hakkında diğer yazılarımı  okumadıysanız Ukrayna’ya gitmeden önce mutlaka Ukrayna Gezi Rehberi  okuyun. Ülkenin bizden vize istemediğini biliyorsunuzdur kimlikle girilse bile deport sorgulamadan geçmeniz kesin değil. Ukrayna’da pasaport kontrolü sırasında bana neler soruldu tüm detaylarıyla Lviv Pasaport Kontrolü yazımda anlattım.

 

Lviv Alışveriş

Alışveriş açısından biz türkler oldukça şanslı sayılırız çünkü Ukrayna parasının türk lirası karşısında  değeri daha düşük. Bu nedenle çok zorlanmadan bu şehirde alışveriş yapabilirsiniz.

Aslında Lviv’e özgü olarak satın alabileceğiniz çok da özel birşey yok, yani dünya üzerinde sadece Lviv’de üretilen ve başka hiçbiryerde bulamayacağınız özel birşey bulunmuyor. Aşağıda sıralayacağım Lviv’de hediyelik eşya olarak bulacağınız şeyler sadece burada üretilmese bile dokusu ile sadece Lviv şehrine özel, alışveriş yapabileceğiniz dükkanlar.

Svit Kavy
Svit Kavy içerisinde sadece burada bulabileceğiniz kahve çekirdekleri ve çok lezzetli makaronlar var. kahve gurusu arkadaşlarınıza buradan kahve götürebilir. Tatlı ile arası iyi olan arkadaşlarınıza ise lezzetli makaronlarından paket yaptırabilirsiniz.

Lviv Alışveriş

Lviv Kahve Fabrikası
Lviv’de yemekten sonra kahve içmek için tercih edilebileceğiniz bir mekan. Çay, pasta ve tatlı çeşitleri de var. Ayrıca girişte kahve satılan yerden yanınızda götürebileceğiniz kahve satın alabilirsiniz. Özellikle mahzen kısmını görmeniz gerekiyor, kafanızı çarpmamaya dikkat edin 🙂 Çıkmadan önce hediyelik eşyalarına da göz atmayı unutmayın hoşunuza gidecek şeyler çıkabilir.

Lviv Kahve Fabrikası

Lviv Çikolata Fabrikası
Gerçekten de Lviv’in görülmesi gereken harika mekanlarından bir tanesi. O kadar çok çikolata çeşidi varki, hangisini alacağınızı şaşırıyorsunuz, Tatları muhteşem, canlı olarak çikolatanın nasıl yapıldığını izleyebilirsiniz, mutlaka sıcak çikolatasından için, ben bitter severim o yüzden bitter tercih ettim buna rağmen oldukça şekerli geldi bana.

Çıkarken eşinize dostunuza hediyelik bu lezzetli çikolatalardan yanınıza alabilirsiniz.

Lviv Mum Fabrikası
Fabrika içerisinde mum imalatı yapılıyor, Lviv hatırası olarak veya başkalarına hediye etmek için değişik mumlar satın alabileceğiniz hoş bir dükkan. Ufak tefek dekorasyon objeleri de satılıyor.  Lviv hediyelik eşya standartları için çok ucuz bir yer sayılmaz ama bize göre yine de ucuz geliyor. İçeride oturup kahve içebileceğiniz ve dinlenebileceğiniz küçük bir mekanı da var.

 

Ukrayna Lviv’e geldim neler yapmalıyım

Lviv gezi rehberi yazımın önemli bir bölümü de Lviv şehrinde nerelere gidilir, nereler görülmeli, görmeden gelmeyin denilecek yerler neresi yazımın başında da belirttiğim gibi bu şehir doğu Avrupa’nın göz bebeği.

Avrupa’dan bir sürü insan bu şehri gezmeye, lezzetli yemeklerini tatmaya, eğlencesinin tadını çıkarmaya geliyor.

Bu listede size şu müzeyi gezin, şu katedrali görün şu kiliseye gidin gibi klasik şeyler söylemeyeceğim, zaten interneti açtığınızda bu bilgiler lebi derya, en kötü açarsınız tripadvisor’u nerelere gidilir görürsünüz.

Ben bu yazımda size Lviv şehrinde yapmadan dönmemeniz gereken şeyleri anlatacağım.

Mimarisi ile göz dolduran bu şehir sizi büyüleyecek, sözü çok fazla uzatmak istemiyorum gelin bu şehrin, Lviv yapılacak şeyler listesine beraber bakalım. Başlamadan sizi uyarıyorum bu yerleri görmeden kesinlikle geri dönmeyin..

Lviv Yapılacaklar Listesi

1- Rynok Meydanında Yürüyüş Yapın

Lviv şehrine geldiğinizde ilk durağınız Rynok meydanı olmalı. Burası şehrin kalbi ve nabzının attığı yer. Bir çok kahve dükkanı, sanat galerisi içki içebileceğiniz mekanlar barındıran bu meydan görülmeye değer mimarisiyle göz dolduruyor.

1998 yılında tüm Rynok meydanı Unesco kültür mirası olarak kayıtlara alındı. 19. yüzyılda inşa edilen yapılar hala görsel ziyafet sunmaya devam ediyorlar. Rynok meydanında ve etrafında kendinize uzunca bir yürüyüş hediye edin ve bu anların keyfini çıkarın.

Lviv Rynok Meydanı

2- Şehir Merkezindeki Sokak Sanatçılarını Dinleyin

Ukrayna’nın üzerine güneş doğup havalar ısınmaya başladığında Lviv şehrinde gizlenmiş olan sokak sanatçıları yeryüzüne çıkarlar.

Rynok meydanında ve etrafında hem sokak sanatçıları hem gruplar birbirinden lezzetli şarkılarıyla gününüze eşlik ederler, eğer denk gelirseniz mutlaka durup bu müziği dinleyin. Buyrun aşağıdaki videoda benim Lviv’de gezerken çektiğim sokak müzisyenlerinin kısa videosu. Telefonumun kamerası biraz sıkıntılı olduğu için kusura bakmayın, bu genç müzisyenler Lviv sokaklarını nasıl canlandırıyor izleyin.

3- City Town Hall kulesine çıkın

Aşağıdan bakınca pek yüksek görünmüyor ama üzerine çıktığınızda öyle olmadığını anlıyorsunuz. Şehrin manzarasını en iyi görebileceğiniz yer burası. Eğer merdiven tırmanmak ile bir probleminiz yoksa Lviv şehir meydanının eşsiz manzarasını bu kuleye tırmanarak çıkarabilirsiniz. Kuleye çıkarken mimarinin içerisine de dikkat etmeyi unutmayın…

Çok eski bir yapı olan bu kule bir çok kez yangına maruz kalıyor ve kül oluyor en son hali ise yine de pek yeni sayılmaz. 19. yüzyılda tekrar inşa edilen kule günümüze kadar uzanıyor.

Lviv City Town Hall

4- Masoch Cafe’yi ziyaret edin

Mazoşizmin kurucusu Monument to Leopold von Sacher’in kapısında heykeli olduğu bu bar Lviv içerisinde bulunan ilginç mekanlardan ve mutlaka uğramanız gereken bir yer. Burası öyle bir yer ki ayrı bir yazı kaleme aldım. Detaylar için  Lviv Mazoşist Bar yazımı okumalısınız.

5- Çikolata Fabrikası ve Kahve Fabrikasını Ziyaret Edin

Lviv alışveriş listemde zaten yer verdiğim ve kısa açıklamalarda bulunduğum Lviv çikolata fabrikası ve Lviv Kahve fabrikalarını mutlaka ziyaret edin. Damaklarınızı şenlendirin eşinize dostunuza hediyelik kahve veya çikolata alın.

6- Heykellerle fotoğraf çektirin

Lviv şehrinin sanat başkenti olduğunu söylemiştik, hal böyle olunca şehir meydanında heykellerde eksik olmuyor, bunlardan en görkemlisi ise meydanda bulunan Neptün heykeli. Siz de benim gibi bulduğunuz heykellerle selfie çekebilirsiniz 🙂

Ukrayna Lviv heykeller

7- Dzyga Sanat Galerisini Gezin

Eğer sanattan hoşlanıyorsanız ve gittiğiniz ülkelerin entellektüel çalışmalarını merak ediyorsanız Dzyga sanat galerisini gezmenizi tavsiye ediyorum.. Bu sanat galerisi çok eski değil 1997 yılında açılmış sanat galerisi içerisinde resimler, grafikler, heykeller,  ikonografi ve performanslar gibi çağdaş sanatçıların çalışmalarına yer veriliyor. Sanat galerisinin hemen önünde anlam veremediğim bir heykel vardı isterseniz onunla fotoğraf da çektirebilirsiniz 🙂

8- Lviv Operasında performans izleyin

Lviv opera binası Lviv şehrinin simgesidir, buraya kadar gelmişken bu opera salonunda tiyatro veya konser dinlemeden geri dönmeyin. 1900 lü yıllarda rönesans ve barok mimari kullanılarak yapılmış olan binanın dış cephesi kadar içi de oldukça ilgi çekiyor. Opera binasının içini gezmek için turlar bile var.

Avrupa’nın en güzel operalarından birinde performans izlemeyi unutmayın derim.

Ukrayna Lviv Opera Binası

9- Kilise ve Katedralleri gezin

Lviv içerisinde ve etrafında görülmeye değer bir çok dini yapı var, bir çok katedral ve kilise tüm görkemiyle içerisinde size manevi bir huzur vermek için bekliyor. Özellikle Ermeni kiliseleri sizi manevi bir huzura boğabilir. Eğer kilise ve dini merkezleri gezmeyi görmeyi seven biriyseniz bu şehirde olmaktan memnun olacaksınız.

Lviv içerisinde görmeniz gereken katedral ve kiliseleri aşağıdaki gibi sıralayabiliriz

  1. St.Yura Katedrali
  2. Meryem Ana Kilisesi (Armenian Virgin Mary’s Dormition Church)
  3. Aziz Olha ve Elizabeth kilisesi (Church of Sts. Olha and Elizabeth)
  4. Aziz Andrew Kilisesi (Church of St. Andrew)

Aziz Olha ve Elizabeth kilisesi

Lviv Gece Hayatı

Lviv gezi rehberi  yazımızın en can alıcı yerine geldik, Lviv gece hayatı ve Lviv eğlence hayatı bölümüne.

Birbirimizi kandırmaya  gerek yok şurada biz bizeyiz. Bu ülke güzel kadınlarıyla meşhur, bu yüzden Ukrayna yazımın başlığını da güzel kadınlar ülkesi diye atmıştım. Ben yapmadım ama arkadaşımın başından geçen olayları ve nasıl eğlendiğini sizinle paylaşaağım.

Ukrayna gece hayatı için nerelerde eğlenebilirsiniz, hangi mekanlar iyidir, Lviv’de türkler hangi mekanlara giderler, Lviv kadınlarına nasıl yaklaşmak gerekir herşeyi anlatacağım. Hatta o kadar çok anlatacak şey var ki nereden başlayacağımı bile bilmiyorum. Bir yerden başlayalım devamı gelir.

Lviv Kızları

Lviv güzel kızları ile meşhur bir şehir, Slav ırkı kadınları bence dünyanın en güzel kaınları, tabi erkekleri de bence yakışıklı ve vücut yapıları çok sağlam. Irk olarak oldukça şanslılar yani. Ukrayna’nın eğlence hayatının nasıl olduğunu anlamak için küçük bir demo önerebilirim size. Burası bir gece klübü veya bir bar değil, sadece bir cafe. Ukraynalılar gerçekten nasıl eğlenilir biliyorlar. Lviv Mazoşist bar da çektiğim eğlenceli videoyu buradan izleyebilirsiniz.

Ukrayna’ya gidecek arkadaşlar için şunu söyleyebilirim, bir kere Ukrayna kızları  sovyet rejiminde büyüdükleri için son derece kültürlüler, sanatla iç içeler ve bence oldukça zekiler yeni nesil sovyet rejiminde büyümedi evet ama onları yetiştiren anneleri bu kültürü almış olduğu için çocuklarına da kültürü aşılamışlar. Yani oturup Ukrayna kızları ile sanattan siyasetten konuşabilirsiniz, tabi karşısında erimezseniz 🙂

Lviv’e gidecek türk erkeklerine önerim asla bir kızı yatağa atmaya çalışmayın boşa kürek çekersiniz. Ukrayna ziyaretimde barlara, gece klüplerine, striptiz klüplere tabii ki gittim ve kendimi oldukça sosyal biri olarak tanımlarım. Eğer Ukraynalı bir kız sizden hoşlanmışsa onunla eğlenceli vakit geçirin ama asla hızlı davranıp ilk günden yatağa atmaya çalışmayın, sizden hoşlanmışsa sizinle öpüşebilir, koklaşabilir ama asla Lviv kızları sizinle aynı yatağa girmezler (para karşılığında bir gece geçirmiyorsanız).

Bunun yerine ilk gün eğlenceli vakit geçirdiyseniz ikinci gün de çıkma teklif edin eğer kabul ediyorsa sizden gerçekten hoşlanmıştır ve aranızda birşeyler geçebileceğinin belirtisidir bu durum.

Gece klübünde hezeyan

Ne demek istediğimi bir örnekle açıklayayım, Lviv ziyaretimde gece klubünde Ankara’dan gelen 3 erkek arkadaşla tanıştım yaşları 27-32 civarlarında üçü de spor yapan yakışıklı çocuklardı. Orada sohbet ettikten sonra dönüşte aynı uçakta denk geldik ve tatilin nasıl geçtiğini sorduk birbirimize. Arkadaş aynen şunu söyledi; Gece klubünde bir loca kiraladık ve üç kız yanımıza geldi, yedik içtik eğlendik gece saat 3 de biz gidiyoruz deyip evlerine gittiler. Yani bu yakışıklı arkadaşlar kızlar için ödedikleri hesap ile kalmışlar. Nedeni büyük ihtimalle kızları yatağa atmak istedikleri içindir.

Kısaca size ilk ve tek tavsiyem eğer bu şehirdeyseniz sadece eğlenmenize bakın, bir şey yaşanacaksa zaten yaşanır. Ekstra çaba sarf etmeniz beyhude bir çaba olur…

Eğer istediğiniz güzel bir Ukraynalı kız ile evlenmekse o zaman şansınız daha yüksek, çünkü Ukraynalı kızlar türk erkeklerine potansiyel eş olarak olumlu bakıyorlar. Bunun nedeni türk erkeklerinin Ukrayna erkekleri gibi tembel olmaması bütün gün televizyonda maç izleyip bira içmemesi ve çocuklarına ve ailesine düşkün olması. Tabii ki türk erkeklerinin maddi imkanlarının daha iyi olmasının da payı büyük. Yani Ukraynalı bir kızla ciddi bir birliktelik düşünüyorsanız şansınız hiç de düşük değil.

Ukrayna gece hayatı

Şimdi gelelim Lviv gezi rehberi yazısında gece klüpleri bölümüne Lviv’de hangi gece klubüne gitmelisiniz nasıl davranmalısınız.

Lviv Gece Klupleri

Öncelikle şunu hemen belirteyim Lviv şehir merkezi  küçük bir bölgeye yayılmış durumda, hal böyle olunca bir mekandan bir başka mekana yürüyerek geçebiliyorsunuz, Örneğin Fashion Clup’tan sıkıldınız burada takılı kalmanıza gerek yok hop yürüyüp 10 dakika içinde Rafinad Club’a geçebilirsiniz. Mekanlar arasında geçiş kolay 🙂

Lviv şehrinin ve insanların eğlenmeye düşkün olduklarını ve eğlenceli insanlar olduklarını söylemiştim. Bu yüzden gece klübü ve eğlence hayatı oldukça renkli, içki de ucuz olunca Lviv şehrine gezmeye gelen insanların kendini gece klüplerine atmaları kaçınılmaz oluyor.

Şimdi sıra ile Lviv gece hayatı için nerelere gitmek gerek hangi klüpler hangi barlar ne kadar iyi sırasıyla değinelim. Lviv içerisinde oturup biranızı içerek keyifli vakit geçirebileceğiniz mekanlar da var. Ben Lviv gezi rehberi yazımda, dans edip eğlenebileceğiniz mekanları anlatacağım.

Fashion Club

Lviv’in en ünlü gece klübü Fashion Club‘tur. Burası Lviv’in en pahalı ve en iyi gece klübü olarak da bilir. Fakat benim görüşümü soracak olursanız öyle değil, bir kere içerisi küçük pisti daha çok insanların eğlenmesi için değil de para kazanmak için yapılmış bir yer. Tıpkı IF Performance Ataşehir gibi (Dikkat ürün giydirme var) 🙂

Fashion Club girişinde gereğinden fazla koruma var sanki çok özel bir klübe giriyorsunuz bunu size hissettiriyorlar. Giriş ücretli 150 grivna civarındaydı. İçeri girerken kıyafetlerinizi bırakabileceğiniz bir de vestiyer var. İçeride yemek te sipariş edebiliyorsunuz hatta nargile bile içebilirsiniz tabi bizim kültürümüze komik geliyor bu durum. Fashion Club özellikle cuma ve cumartesi geceleri tıklım tıklım oluyor.

Kapıdan girerken face kontrol var, yani kıyafetinizin düzgün olması gerekli (bu takım elbise giyin demek değil) ama bir gömlek ve şık bir pantolon girişinizi garantiler. Yüz kontrol sırasında sarhoş olmamanız da gerekiyor, çok içmişseniz sizi içeriye almayabilirler. Dışarıda içip içip buraya para bırakmadan eğlenmeye gelmiş damgası yememeniz lazım. Üst katı karaoke alt katı ise club formatında.

Giden arkadaşlarımdan öğrendiğim kadarıyla son zamanlarda türklerden 1000 grivna istemeye başlamışlar, eğer böyle bir para isterlerse kesinlikle vermeyin. Fashion Club’ı kısaca özetleyecek olursam abartılan bir mekan, fakat oraya kadar gidilmişse gidip görülecek bir yer.

Lviv fashion club

Rafinad People Club

Rafinad Gece klübü Lviv şehrinin en ünlü gece klüplerinden, ayrıca klüp içerisinde ayrı bir alanda striptiz klüp olarak hizmet veriyor. Mekan ve müzikleri kesinlikle Fashion Club’dan daha iyi diyebilirim.

Dürüst olmak gerekirse burası türk ve arab erkeklerinin yoğun olarak geldiği bir mekan, içeriye girdiğinizde bir Gaziosmanpaşa Şanzelize cafe konsepti ile karşılaşmasanız da çok sayıda türk ve arap vatandaş mevcut.

200 grivna giriş ücretinin olduğu bu klüp çok büyük olmayan bir dans pistine sahip. Cuma ve Cumartesi geceleri kıç kıça dans ediyorsunuz. Bir dj kabini var ve önünde dans edip arka taraftaki bardan içkinizi alabilirsiniz. Türkseniz içeriye girişte ve barmenler size çok kibar davranmıyor bunu bilseniz iyi olur, nezaket beklentiniz olmasın yani. Buraya gelen Lviv kızları içeride türk ve arap dolu olduğunu biliyorlar. Ve onları rahatsız edecek bir sürü erkek olduğunun da bilincindeler tabi bu oradaki kızlara saldırabilirsiniz anlamına gelmiyor, azgın teke türk ve arapların bu klüpte olduğunu bilerek gece eğlencesine buraya geliyorlar.

Eğer atladıysanız yukarıda, Lviv gezi rehberi yazımda yer alan Lviv kızları için yazdığım bölümünü mutlaka okuyun. Söylediğim gibi müzikleri bence iyi. Fashion Club içerisinde olduğu gibi Ricky Martin çalmıyorlar 🙂

Lviv Striptiz club kucak dansı

Şimdi Striptiz club içerisine geçip oturalım, Rafinad içerisinde girişin karşı tarafında striptiz klüp var belli bir saatte açılıyor. İçeride boş masa yoksa sizi içeri almıyorlar, çünkü burada içkiler bar fiyatlarından daha yüksek hele ki striptizci kızlardan birine içki ısmarlıyorsanız fiyatını sormadan kesinlikle ısmarlamayın, çünkü sizin içki fiyatınızın 4-5 katı kadar oluyor. Striptiz klüp içerisinde özel odalarda kucak dansı yapılıyor, hayatımdaki ilk kucak dansını burada yaptırdım. Şimdi size bir trick vereceğim. Eğer yapabiliyorsanız striptiz klüp içerisine girin ve strip girle içki ısmarlamadan kucak dansı için fiyat sorun fiyat sizin için uygunsa tamam deyip vip odaya girebilirsiniz. Bunu yaparsanız boşuna içki parası vermek zorunda kalmazsınız çünkü bir içki parası neredeyse bir kucak dansı ile eşdeğer fiyatta.

Split Club

Split Club hem restaurant hem de gece klübü olan bir yer, yemekleri benim Ukrayna’da yediğim en güzel yemeklerdi diyebilirim oldukça lezzetli fiyatları ise ortalamanın biraz üzerinde. Menüler ingilizce ve garsonlar ingilizce konuşabiliyor. Restaurant kısmını mutlaka deneyin arkadaşlarınızla oturup keyifle yemek yiyebilirsiniz koltukları çok rahattı 🙂

İçeri girişte 200 grivna ödüyorsunuz, içeride karaoke bölümü ve striptiz showların yapıldığı başka bir bölüm var, karaoke kısmında nargile ve sigara içiliyor, Striptiz klüp kısmında ise danslar göze hitap ediyor gerçekten. İsterseniz locaya geçebilir kucak dansı yapabilirsiniz.

Metro Club

Veee son olarak bahsetmek istediğim mekan, Metro club buranın işletmecisi bir türk, tabi ki türk deyince insan biraz çekinmiyor değil, yurtdışındaysanız ve bir türk işletmesine girdiyseniz türkün türkten başka dostu olabileceğini de anlıyorsunuz.

Ukrayna’da bir türk işletmeci club açarsa ne olur tahmin edersiniz ki Laleli tarzında birşey çıkar ortaya. İçeri türk, azeri ve arap erkekleriyle dolup taşıyor, hafta içleri boş ama hafta sonları doluyor.

Genelde paraya ihtiyacı olan Ukrayna kızları buraya geliyor anladınız işte, fazla da anlatmaya gerek yok. Gidip bir kapıdan bakıp çıkabilirsiniz 🙂

Lviv şehir merkezinin küçük olduğunu ve heryere yürüyerek gidilebildiğini söylemiştim. Lviv de gidebileceğiniz barların listesini ise aşağıda veriyorum, Sohbet edip içkinizi yudumlayabileceğiniz keyifli barlar

  • 4friends Whiskey Pub
  • Lviv Dublin
  • Libraria Speakeasy Bar
  • Champagneria X&X
  • White Lion
  • Luft

Lviv gezi rehberi yazımı tamamlarken, mimarisine aşık olduğum sokakları ne kadar özlediğimi tekrar fark ettim, en kısa zamanda tekrar geleceğim sana güzelliği büyüleyen şehir…

Düşüncenizi Paylaşın