Koh Phangan Full Moon Party ve Gece Hayatı

Zemini titreten müzik binlerce insanın yarattığı kaotik bir ortam, alabildiğine gürültü, kumlarda yatan kendinden geçmiş insanlar ve her yerde ateş. Koh Phangan full moon party ve gece hayatına hoş geldiniz.

Gece hayatı demişken, eğlenceye düşkünseniz Tayland Gogo Bar yazımı mutlaka okumalısınız.

Tayland’ın full moon partileri dünyanın en ünlü plaj partilerinden biri. Ağırlıklı olarak elektronik müziğin çalındığı partilerde farklı müzik türlerini de dinleyebiliyorsunuz. Ayda bir kez full moon da yapılan partilere en fazla rağbet edenler sırt çantalı gezginler. Tayland’ın bu inanılmaz atmosferdeki partileri hakkında ihtiyacınız olan tüm bilgilere bu rehberde ulaşacaksınız.

Hazır mısın?

 

Koh Phangan Full Moon Parti Nedir ve Nasıl Başladı

koh phangan full moon parti

Kimse tam olarak nasıl olduğunu bilmemekle beraber Full Moon Partisinin başlama efsanesi şöyle; 1980 yıllarında bir grup hippi arkadaşlarının doğum gününü kutlamak için plajı seçiyor. Gitar ve şarkılar eşliğinde eğlenip içki ve Mariuhanna kullanıyorlar. Oldukça eğlenceli vakit geçiren ekip bir sonraki sene tekrar aynı yere gelip aynı kutlamayı yapıyorlar.

Bir sonraki ay yine partiliyorlar ve sonraki ay da. Sayı git gide artıyor diğer hippiler ve sırt çantaı gezginler de partiye katılmaya başlıyorlar. Başlarda içki ve mariuhanna ile başlayan eğlence 1990 lara gelindiğinde diğer uyuşturucuların da işin içine karıştığı dönem oluyor. Çok daha fazla insan bu partilere katılmaya başlıyor.

90 lar boyunca böyle devam eden partiler. 2000 de bir değişikliğe uğrayacak. Çünkü Leonardo Di Caprio’nun dünyaca ünlü The Beach filminde çokça adı geçen Koh Phangan adası bir anda herkesin gözlerini diktiği bir rota haline gelecektir.

Günümüzde on binlerce insanın katıldığı devasa bir festival halini alan Koh Phangan Full Moon Party. İçkinin su gibi aktığı, uyuşturucu ve seksin sıradan olduğu bir eğlence halini aldı.

 

Koh Phangan Full Moon Party Ne Zaman

Adından da anlaşılacağı üzere Full Moon Partiler dolunay zamanında yapılıyor. Eğer Full Moon’u denk getiremezseniz üzülmeyin Koh Phangan parti adası. Half moon, black moon, jungle parti, partileri bitmeyen bir ada.
Tabi ki bu deneyimi yaşamanız için asıl bulunmanız gereken parti full moon parti. Onun da tarihlerini buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

 

Koh Phangan Full Moon Parti Konaklama

Koh Phangan konaklama ile ilgili öncelikle şunu söylemeliyim Full Moon parti zamanında gelecekseniz mutlaka yerinizi önceden ayırtmanız gerekiyor. Bu dönemde konaklamak için yer bulmak neredeyse imkansız on binlerce insan adaya geliyor. Yer bulamadığı için kumsalda yatan insanlar gördüm. Ayrıca bu dönemde otel fiyatları dönemsel olarak yükseliyor. Mutlaka ama mutlaka en az bir hafta öncesinden yerinizi ayırtın derim.

Full moon dışındaki bir dönemde gelecekseniz konaklama pek problem olmayacaktır ada içerisinde konaklamak için bir çok alternatif var herhangi birini değerlendirebilirsiniz. Full Moon parti alanına yakın olayın çok dolanmayayım derseniz Haad Rin bölgesi konaklamak için en uygun yer.

Konaklama konusunda daha fazla bilgi ve adayı tanımak için Koh Phangan Gezi Rehberi yazımı okumanızı öneriyorum.

 

Koh Phangan Full Moon Party Dikkat Edilmesi Gereken Şeyler

İçki uyuşturucu ve eğlencenin çığ gibi aktığı full moon partisinde dikkat etmeniz gereken bazı şeyler var. Bunlardan ilki hırsızlık aşırı kalabalık bir ortamda partiye giderken yanınıza değerli eşyalarınızı almamanızı öneriyorum çalınma veya kaybolma olasılığı yüksek.

Öyle ki sabah kumsalda yüzlerce birbirinin çifti olmayan terlik görebilirsiniz insanlar sarhoşluklarından kaynaklı birbirinin sandalet veya terliklerini giyerek dolaşıyorlar. Eğer terliğim kaybolmasın diyorsanız sağlama alacağınız bir yer bulmanızı öneririm.

Diğer bir dikkat edilmesi gereken en önemli konu uyuşturucu…

Uyuşturucudan nefret ederim ve kullanılmasını kesinlikle tasvip etmem, Koh Phangan full moon party sırasında Tayland polisinin sizi tuzağa düşürme olasılığı var. Polis size uyuşturucu satmaya çalışabilir eğer size birilerinin uyuşturucu satmak istediğini görürseniz kesinlikle uzak durun.

Şayet böyle bir şeyi kabul ederseniz ve karşıdaki polis ise geçmiş olsun. Tayland’da tutuklandınız… Duyduğum diğer şeylerden biri de bu durumla karşılaşmanız halinde polise 1000$ civarında rüşvet vererek kurtulabildiğiniz. Ben karşılaşmadım ama karşınıza çıkma olasılığı var. Aman dikkat diyorum…

 

Diğer  bir dikkat etmeniz gereken şey de full moon parti sırasında her yerde ateşler ve ateş dansı göreceksiniz. Bu eğlencelerden bir tanesi de yanan ip ile ip atlama. Eğer sarhoşsanız veya değilseniz ateşin sizi yakma olasılığı var.

Aşağıdaki videoda örneğini görebilirsiniz

 

 

 

Şimdiden size iyi eğlenceler diliyorum, benim yerime de dans edin

Düşüncenizi Paylaşın