Lisinia doğal yaşam köyüne nasıl gidilir

Burdur il sınırlarında bulunan Lisinia doğal yaşam köyüne nasıl gidilir? Eğer arabanız varsa, bir navigasyon kullanarak en kısa yoldan Lisinia’ya ulaşabilirsiniz.

Bu yazı benim gibi toplu taşıma kullanarak en ucuz yolla, Lisinia Yaban Hayatı koruma merkezine nasıl gideceğinizi anlatıyor.

Lisinia doğal yaşam alanı Burdur Gölü kıyısında Burdur merkeze 35-40 dakikalık bir mesafede. Harita üzerinde Burdur Merkez ve Lisinia arasındaki mesafeyi görebilirsiniz.

Lisinia doğal yaşam köyü hakkında değerlendirme yazımı nasıl gideceğinizi öğrendikten sonra mutlaka okuyun, hazırlıksız gitmeyin.

Lisinia  doğal yaşam köyü nerede

Burdur lisinia doğal yaşam köyü nerede

Burdur Lisinia doğal yaşam köyü haritası

Lisinia yaban hayatı koruma merkezinde 1 hafta gönüllü olarak çalıştım. Hayvanlara yem verdim , tarlaya gittim, ada çayı yaptım, tırpan ile terim birbirine karıştı. Deneyimlerimi dinlemek ve doğa dostu bu yer hakkında detaylı bilgi almak için  yazıma göz atabilirsiniz.

Lisinia Doğal Yaşam alanında bir hafta gönüllülük yaptım, daha önce de başka gönüllü çalışmalarında yer aldığım için çok zorlanmayacağımı düşünüyordum, Lisinia benim için çok farklı bir deneyim oldu.  Internetten toplu taşıma ile Lisinia’ya nasıl gidilir sorusunun cevabı ne yazık ki yok. Ama mutlaka bir yolu olmalıydı ve ben o yolu bulmalıydım. Buldum ve sizinle de paylaşıyorum.

 

Lisinia Doğal Yaşam Köyüne Nasıl Gidilir

Burdur lisinia toplu taşıma ile ulaşım

Budur lisinia yaban hayatı koruma merkezine, Burdur merkez içinden minibüsler kalkıyor

Lisinia yaban hayatı koruma merkezine gitmek için Otobüsle Burdur Otogarına ulaştığınızı düşünüyorum, eğer Otogarda inmişseniz hemen Otogarın karşısından kalkan ve 10-15 dakika süren bir yolculukla burdur Merkez’de meydanda iniyorsunuz.  Opet ve Bp’nin olduğu yer derseniz sizi indirir otobüs şoförü.

Veya siz kendi imkanlarınızla merkeze gelmiş olabilirsiniz. Doğan Taksi durağının hemen yan tarafında köylere ve ilçelere giden minibüslerin olduğu küçük bir gar var. Bu gara gidiyorsunuz ve İlyas Köyü minibüsünü buluyorsunuz.

Yanlız şunu belirtmekte fayda var bu minibüs benim gittiğim zaman günde bir sefer yapıyor ve sefer saati 15:30 ile 16:30 arasında değişiyor, bunu dikkate alarak kendinizi ayarlayın.

Minibüs şoförüne Lisinia’ya gitmek istediğinizi söylerseniz o sizi Lisinia doğal yaşam köyü kapısında bırakacaktır. Hemen önünde bıraktığı için yürümenize bile gerek kalmadan kendinizi giriş kapısında buluyorsunuz. Ulaşım ücreti ise benim orada bulunduğum vakit olan 2018 Ağustosunda 7 liraydı.

Düşüncenizi Paylaşın