Lviv Masoch Cafe’de kırbaç yemek

Lviv şehrinde birbirinden ilginç mekanlar var bunlardan en dikkat çekicilerinden bir tanesi Lviv masoch cafe diğer adıyla Mazoşist cafe bar.

Lviv meydanına çok yakın, çok kısa bir yürüme mesafesinden sonra bu ilginç bara gidebiliyorsunuz. Masoch cafe, Serbska sokağının tam ortasında.

Mazo cafe nerede diye soracak olursan, haritadaki  yerini aşağıya bırakıyorum.

Masoch Cafe Nerede

Kapısında Mazoşizm kuramının fikir babası Monument to Leopold von Sacherin heykeli var. Bu ilginç mi ilginç cafeye girmeden bu heykel ile fotoğraf çektirmek bir gelenek, sizde geçin yanına çekin fotoğrafınızı.

Lviv masoch cafe

Mazoşist bar önündeki Monument to Leopold von Sacher’in heykeli

Peki bu barı bu kadar ilginç yapan şey ne?  Benim hem Ukrayna’da hem Avrupa’da çok gıpta ettiğim bir şey var. Adamların cafeleri, barları konsept abi. Hiç bir şey yapmasa menü listesini mukavva veya karton kağıttan yapıp, yine de sıradan olmamaya çalışıyorlar. Bizde ki gibi daya çayı, daya kahveyi değil. İşte bu cafelerin bugüne kadar gördüğüm en konsept olanı Mazo cafe.

Bu harika ve uygun fiyatlı şehir hakkında başka nerelere gidilir görmek için Lviv rehberini mutlaka okumalısın.

İçerisinde hem yemek hem içecek sipariş edebileceğiniz bu cafede ilginç olan birşey var, müşterilere işkence yapılıyor. Evet  evet yanlış duymadın, bu cafeye girdiğinizde yemek veya içecek sipariş ettiğinizde yanında sopa da yiyorsunuz 🙂

Bu harika yerde eğlence ön planda, tamamen eğlenmek için yapılmış. İçeride eğer arkadaş grubunuzla gittiyseniz çok eğleneceğinizi garanti ediyorum, sakın kasılmayın rahat olun. Yatak şeklinde kanepeler, karşısında televizyon, televizyonda ise erotik film oynatıyorlar. Yemekleri öyle aman aman lezzetli değil idare eder. İçki almıyorsanız tatlılarından veya kahvelerinden tadabilirsiniz.

Beni buraya Maria adındaki arkadaşım getirdi, öncesinde zaten namını duymuştum ve gitmek istediğimi söylediğimde hemen çok yakında olduğunu söyledi 5 dakika yürüdükten sonra içerideydik.

 

Lviv Masoch cafe kırbaç

masoch cafe bar

İçeriye girdiğinizde, konsept kıyafet giymiş genellikle kadın garsonları görüyorsunuz deri kıyafetler giyip ellerinde kırbaç taşıyorlar. Yemek sipariş ettikten sonra bir de yanına kırbaç yemek ister misiniz? Diye soruyorlar bazen de siz kırbaç ısmarlıyorsunuz.

Yanlız bir şeyi açıklığa kavuşturalım genelde bu muamele cafe çok dolu olmadığında yapılıyor, eğer çok fazla müşteri varsa bu işkencelere fırsatları olmayabiliyor.

Yemekten önce veya tercihe göre sonra 🙂 Üzerinize sıcak mum damlatılabilir veya kırbaç yiyebilirsiniz. Zorunlu olmadığını belirteyim kimse gelip size zorla kırbaç vurmuyor. Erkekseniz üstünüzü çıkarıyorsunuz kadınsanız bir şey çıkarmaya gerek kalmıyor ve garson kız sizi kırbaçlamaya başlıyor.

Kırbacın şiddeti ve ne kadar süre vuracağı tamamen garsona kalmış. Eğer kırbaç darbelerine dayanırsanız karşılığında alkış alıyorsunuz ve onurlu bir şekilde işkenceden çıkmış oluyorsunuz eğer dayanamazsanız pes ettiğinizi söylüyorsunuz ve işkencede çözülenler listesine adınızı utançla yazdırıyorsunuz…

Hesap Lütfen…

masoch cafe kırbaç

Lviv mazoşist cafe hesap istediğinizde topuklu ayakkabıda geliyor

Yazımın başında da dedim ya, konsept cafeler beni benden alıyor diye. Yedik içtik eğlenceli vakit geçirdik, sıra geldi hesap ödemeye. Buyurun bu da hesabın getiriliş biçimi.

Benim hesabı bir topuklu ayakkabı içerisinde getirdiler. Çok hoşuma gitti. Umarım Türkiye’de de böyle konsept cafeler açılır, biz de eşimizle dostumuzla sohbet ederken aynı zamanda eğlenceli zamanlar geçiririz.

Düşüncenizi Paylaşın