Pattaya Gece Hayatı

Pattaya şehrini gece hayatı seks ve eğlenceden ibaret görüyorsanız sizi Pattaya gezi rehberi yazımı okumaya davet ediyorum. Biz Türkler olarak şehri eğlenceden ibaret sanıyor olsak da Pattaya gezilecek görülecek yerler açısından oldukça zengin bir şehir.

Tayland ve Pattaya’yı gezdikten sonra, eğlence ve gece hayatından bahsetmemek bu şehre yapılacak en büyük haksızlık olur. Pattaya, çılgın gece hayatı, uyumayan sokakları, bar ve gece kulüpleri ile yalnızca Tayland’da değil tüm dünyada eğlencenin sembolü.

Her ne kadar Pattaya gece hayatı Walking Street’den ibaret sanılsa da, aslında şehirde eğlenmek için çok fazla alternatif var. Hadi Pattaya gece hayatı ve eğlencelerini keşfedelim.

 

Pattaya Gece Hayatı

pattaya gece hayatı

Pattaya gece hayatına geçmeden önce, gece hayatının nerelerde yoğunlaştığını bilmeniz ve bazı gece hayatı terimlerini öğrenmeniz gerekiyor. Pattaya gece hayatına için bir liste yapılacaksa, açık ara birinciliği Pattaya Walking Street alır.

Soi Thai dilinde, dar sokak veya yan sokak anlamına geliyor. Gece hayatının yoğunlaştığı Soi’ler numaralandırılmış. Soi 6, Soi 7-8, Soi LK Metro ve Pattayaland bölgeleri Pattaya gece hayatı ve eğlencenin doyasıya yaşandığı yerler.

 

Bilmeniz gereken bir diğer şey, gece hayatı terimleri.

İşte Pattaya Gece Hayatı Sözlüğü;

Bar Girl Barlarda çalışan kadınlara denir diğer bilinen adıyla çakal kızlar. Genelde bira içilen salaş barlarda çalışırlar. Gogo Bar’da çalışan versiyonları da vardır

Beer Bar Basit, açık alanda yer alan barlara verilen isimdir, Beer Bar veya Bar Beer diye adlandırılır. Bira ve içkinin en ucuz olduğu yerlerdir genelde 5,6 tane dansçı kız dans ederler.

Cheap Charlie Eğer, kadınlara içki ısmarlamak benim tarzım değil, ben barımda otururum demlenirim diyorsanız tek başınıza takılıp ucuz bira içebileceğiniz yerlere Cheap Charlie deniyor.

Lady Drink Küçük fakat bir o kadar da pahalı içki Bar girller size lady drink almanız için baskı yapabilirler, ısmarlayacaksanız bile, bence önce fiyatını sorun çünkü gerçekten pahalı olabiliyor.

Lady Boy Transvestite ya da transseksüel bireylerdir. Bizde bilinen adıyla travesti denilebilir. Pattaya’da daha çok soilerde görebileceğiniz gecenin ilerleyen saatlerinde Walking Street’in ağaçlık bölümlerinde müşteri bekliyorlar.

Gogo Bar Pattaya’nın hatta Tayland’ın en çılgın partilerinin olduğu, aksiyonu bol gece klüpleridir. Dansçıların sahnede şov yaptığı, müziğin çok yüksek çaldığı ve içkilerin son derece pahalı olduğu yerlerdir. Hayatımın en ilginç şovun izlediğim Gogo Bar yazıma mutlaka göz atmalısınız.

Soi Thai dilince küçük dar sokak anlamına gelir. Gece hayatının aktığı yerlerin en bilineni soi’lerdir hepsi numaralandırılmış ama bazıları nickname yani lakaplarıyla da biliniyor.

Teelak Bir çok Thai kadınından şu sözü duyacaksınız daa ling. İngilizce darling yani (canım, sevgilim) kelimesinin thaica söylenişi. İngilizce bilmeyen thai kadınları ise teelak diyerek size seslenebiliyorlar.

Ring the Bell Geldik en can alıcı terime ring the bell yani zili çal. Pattaya’da neredeyse her barda asılı olan bir zil vardır. Bu zili çalmak herkeseeee bendeeeen içkiiiiii anlamına geliyor. O yüzden aman amannnn, şakası bile kötü eğer ola ki bu zili çalarsanız bardaki herkese içki ısmarlarsınız. Gogo barlarda durum biraz daha farklı Bir Gogo Bar’da zili çalarsanız sadece dansçı kızlara içki ısmarlamış olursunuz. içkinin en pahalı olduğu yerler Gogo barlar demiştik bazen bir içki 1000 baht olabilir aman dikkat. Zili çalmak demek çok kısa zamanda bir sürü arkadaş edinmek anlamına geliyor aynı zamanda çok kısa bir süre içerisinde dünyanın parasını harcamak demek.

Tüm bunlara ek olarak Allah korusun ama ola ki başınıza kötü bir şey geldi. Bir thai hattından aşağıdaki numaraları çevirebilirsiniz, aşağıdaki numaraları kaydetmenizde fayda var. Tayland’da normal polisler çok fazla İngilizce bilmez ama turist polislerinin hepsinin İngilizcesi iyidir. Başınıza kötü bir şey gelmesi durumunda aşağıdaki numaraları arayabilirsiniz

  • Acil Polis Yardım: 191
  • Turist Polisi : 1155
  • Pattaya Yardım Hattı: 1337

 

 

PATTAYA EĞLENCE BÖLGELERİ

Walking Street

walking street

Pattaya gece hayatı denilince akla gelen ilk yer Pattaya Walking Street. Gece hayatının kalbinin attığı yer araç trafiğine kapalı, geceleri sayısız barları, gece klüpleri, Gogo barları ve renkli ışıklarıyla eğlenceye ve dansa doymanızı sağlayacak. Sadece Walking Street’de 80 civarında gogo bar var, bu sayıya yüzlerce beer bar eşlik ediyor. Nasıl bir eğlence merkezindesiniz tahmin edin artık.

1 km devam eden sokakta, restaurantlar, mücevher salonları ve cafeler, sokakta boylu boyunca yürürken vitrin oluyor, 1 kmlik yolu ne kadar çabuk geçtiğinizi anlamıyorsunuz bile.

haritayı göster

 

 

 

Soi 7 ve 8

tayland gogo bar

Walking Street ile Soi’ler arasında arabayla 15-20 dakikalık bir mesafe var, yalnızca 5 km. Bir anda kafanıza estiğinde bu küçük sokaklara gidip eğlencenin tadını çıkarabilirsiniz.

Pattaya’nın en büyük barları Walking Street değil de Soiler’de desek ne derdiniz? Evet The Luxor Bar ve Pandora Bar, Pattaya şehrinin en büyük barları. Soi 7’de buluan barların fiyatları Walking Street’e göre bir tık daha uygun ve oldukça geniş bir mekanlar. Soi’lerin içinde özellikle beer barlar dikkat çekiyor. Sokakta İrili ufaklı onlarca beer bar var.

haritayı göster

 

 

 

Soi 6

pattaya soi6

Pattaya’nın çılgın gece hayatından bahsederken bir yer var ki burası adeta yaramaz çocuklar için inşa edilmiş, işte orası Soi 6. Sokağa girdiğinizde normal ev görmek mümkün değil her bir bina bir beer bar veya gece klübü.

Ruby Club, Night Wish, Sexy in the City and Butterfly Bar Soi 6 nın en ünlü barları.  Özellikle hafta sonu partileriyle ünlü olan sokağı görmeden Pattaya’dan ayrılmayın derim.

haritayı göster

 

Soi LK Metro

soi lk metro

Soi Metro’yu diğerlerinden ayıran bir şey var. Burası Pattaya’nın en fakir turistlerine hitap ediyor. Bar ve publarında arasında içkilerin en ucuz olduğu yer burası. LK Metro adını duyanlar yakınlarda bir metro istasyonu olduğunu düşünüyorlar ama işin aslı öyle değil, eğlence bölgesi adını LK Metropole Otel’den alıyor.

Walking Street çılgınlığından kaçıp daha sakin bir yer arayanların gözde mekanı LK Metro çok sayıda Gogo bar barındırıyor. Buranın gözde mekanları The Office, Sugar Sugar ve Murphy’s Law Bar.

haritayı göster

 

 

Pattayaland

pattayaland

Pattayaland ismi Pattaya Second Road ile Beach Road arasında kalan bölgeye veriliyor. Burada yer alan birkaç soi birleşerek bu ismi almış. İsmi sizce de çok güzel değil mi. Pattayaland. Soi1, Soi2 ve Soi3 sokaklarının birleşerek oluşturduğu bölgenin adı, çıplak dansçıları ile anılıyor. Tüm Pattaya içindeki en fazla çıplak kadının olduğu yer burası diyebiliriz.

Çeşitli Gay bar ve Ladyboy barların da olduğu yerde ayrıca etrafta gezinen bir çok Thai kadın turist avına çıkmış durumda.

haritayı göster

 

 

Düşüncenizi Paylaşın